opis masztów MAXIMA Drukuj

materiał z jakiego jest wykonany maszt

Kompozyt to materiał zbudowany z co najmniej dwóch różnych składników połączonych w celu uzyskania nowego „lepszego” materiału. Doskonałym przykładem tego typu synergii jest płyta kartonowo-gipsowa, gdzie łącząc dwa na pozór kruche materiały: gips i papier, uzyskano produkt o dużych parametrach wytrzymałościowych. Kompozyt polimerowy to połączenie żywic poliestrowych, tkanin szklanych oraz mat szklanych wzmacnianych włóknem węglowym w celu uzyskania materiału o wysokich parametrach wytrzymałościowych, odpowiedniego do produkcji masztów flagowych. Maszt kompozytowy to produkt EKOlogiczny. Produkcja masztów kompozytowych jest przyjazna środowisku, gdyż emisja CO2 jest bardzo niska, a maszt kompozytowy poddaje się 100% przetworzeniu. Kompozyt jest najkorzystniejszym surowcem ze względu na swoje parametry, właściwości, możliwości recyklingu i emisję CO2 do atmosfery. Kompozyty przewyższają przyjazność środowiska w stosunku do innych materiałów w ciągu ich „życia” ze względu na długi okres eksploatacji, brak konieczności obsługi w trakcie eksploatacji, niższą energochłonność przy ich przetwarzaniu, łatwy i nisko energochłonny proces recyklingu.

Energia potrzebna do wytworzenia masztu kompozytowego to około 1/200 energii użytej do wytworzenia masztu aluminiowego. Po okresie eksploatacji materiał w 100% przetwarzany przez naszą firmę i wykorzystywany do innych wyrobów.

Kompozyt poliestrowo-szklany nie ulega korozji. Wysokie tłumienie drgań oraz elastyczność pozwalająca na eksploatację masztu w ekstremalnych warunkach wiatrowych. Maszt odporny jest na: sól drogową i inne środki używane do odśnieżania i czyszczenia ulic, zanieczyszczenia powstałe w ruchu ulicznym zanieczyszczenia pochodzące od zwierząt uszkodzenia mechaniczne promienie UV. Wszystkie akcesoria metalowe masztu , nity, śruby, wkręty wykonane są również z wysokiej jakości stali szlachetnych a akcesoria tworzywowe użyte w produkcji to poliamidy, polietyleny oraz tworzywa ABS. Materiał nie stanowi żadnej wartości złomowej. Eliminuje to w znacznym stopniu możliwość kradzieży oraz znacznie ogranicza ilość dewastacji, dekompletacji i związanych z tym napraw. Bezpieczeństwo - Kompozyt poliestrowo-szklany jest materiałem izolacyjnym, jeśli będzie wykorzystany jako słup oświetleniowy nie wymaga uziemienia. Maszt jest produktem nisko pochłaniającym energię zderzenia np. z człowiekiem, pojazdem co oznacza znikome uszkodzenia pojazdu oraz zmniejszenie ryzyka uszkodzeń ciała. Maszt pod względem wytrzymałości spełnia wymogi norm PN-EN 40 i PN-EN 1991-1- 4:2008. Kolorystyka masztu standardowo w kolorze białym (bez dopłat), ale można mu nadać dowolną barwę, w kolorach zbliżonych do palety RAL. Istnieje możliwość produkcji masztów wielokolorowych. Gładka powierzchnia ułatwia usuwanie zabrudzeń, naklejek samoprzylepnych, pozostałości po klejach, gumie do żucia, czyli poprawna estetyka masztu jest łatwa do utrzymania. Użycie najwyższej jakości materiałów powoduje, że maszt jest odporny na promienie UV.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

charakterystyka masztów MAXIMA

Maszt kompozytowy jednoelementowy stożkowy.

 

Grupa MASTER produkt MAXIMA gwarantuje wysokie parametry wytrzymałościowe, elastyczność materiału, odporność na sole, korozję, akty wandalizmu. Maszt jest o profilu rury zwężającym się z dołu ku górze. Technologia produkcji pozwala na wytworzenie masztu do 22m. MAXIMA wyjątkowo korzystnie prezentuje się w otoczeniu obiektów sportowych oraz nowoczesnych stref ekonomicznych i parków technologicznych. Maszt osadzony na stabilnej podstawie montażowej.

 

Taki maszt występuje w jednej wersji STANDARD czyli linka na zewnątrz. Maszt zawiera wszystkie niezbędne elementy do prawidłowego funkcjonowania.

Master Maxima STANDARD

w komplecie : polimerowa rura masztu stożkowego, głowica obrotowa, kula ozdobna, linka, knaga zewnętrzna, wspornik zawiasowy, opakowany indywidualnie.

 

Możliwe wysokość : 13-22m.

Średnica rury : w zależności od wysokości od 65/175mm do 65/200mm.

Wszystkie pasujące akcesoria pokazane są na karcie katalogowej masztu.

Opcje dodatkowo płatne : malowanie na wybrany kolor.

Gwarancja : 25 lat na łamliwość masztu i 2 lata na wszystkie elementy masztu.

 

Do pobrania :