opis masztów SEGMENTOWYCH Drukuj

materiał z jakiego jest wykonany maszt

aluminium - jakość aluminiowych rur naszych masztów to bardzo ważny argument. Wykonane są ze specjalnego stopu AlMgSi o podwyższonej sprężystości i wytrzymałości. Trwałość i estetyka powierzchni rur uzyskana jest dzięki procesowi anodowania o minimalnej grubości Al/An 20µm. Grubość ścianek rur od 1,2 – 3,5 mm. Wszystkie akcesoria metalowe masztu nity, śruby, wkręty wykonane są również z wysokiej jakości stali szlachetnych a akcesoria tworzywowe użyte w produkcji to poliamidy , polietyleny oraz tworzywa ABS. Maszty spełniają wymogi norm PN-EN 40 i PN-EN 1991-1-1:2008. To wszystko zdecydowanie przekłada się na ich trwałość. W sumie,  to co dzień narażone są one na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Zastosowanie aluminium jako podstawowego materiału do budowy masztu pozwala również na zminimalizowanie tego wpływu. Aluminium ma również właściwości tworzenia powłoki ochronnej na swojej strukturze zewnętrznej, nie wymaga powłoki zabezpieczającej (malowania, cynkowania) jak w przypadku masztów stalowych. Do tego wszystkiego aluminium jest trzykrotnie lżejsze od stali czyli przy ich montażu nie potrzeba ciężkiego sprzętu , transport jest tańszy  i łatwiejszy. 100% recykling to też bardzo ważna sprawa. Aluminium charakteryzuje się możliwością łatwej utylizacji i odzyskania części kosztów zakupu.  Surowcem do produkcji naszych masztów aluminiowych w dużej mierze jest aluminium pochodzące z recyklingu.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

charakterystyka masztów SEGMENTOWYCH

Maszt aluminiowy , anodowany, w zależności od wielkości kilkuelementowy. Segmenty połączone ze sobą poprzez zastosowanie specjalnego łącznika.

 

Taki maszt występuje w dwóch wersjach : standard, super , banner i superwindtracker. Maszt zawiera wszystkie niezbędne elementy do prawidłowego funkcjonowania

Kompozyt STANDARD

w komplecie : aluminiowa rura masztowa, knaga zewnętrzna, linka, zwieńczenie – kula tworzywowa typu SAS, element montażowy – tuleja, opakowanie – rękaw foliowy.

Kompozyt SUPER

w komplecie : aluminiowa rura masztowa, knaga wewnętrzna, linka, obciążnik, opaski tworzywowe, zwieńczenie – kula tworzywowa typu SAS, element montażowy – tuleja ,opakowanie – rękaw foliowy .

Kompozyt BANNER

w komplecie : aluminiowa rura masztowa, głowica obrotowa z ramieniem, obciążnik, opaski tworzywowe, opakowanie – rękaw foliowy, element montażowy – tuleja.

Kompozyt SUPERWINDTRACKER

w komplecie : aluminiowa rura masztowa, knaga wewnętrzna, linka, obciążnik, opaski tworzywowe, zwieńczenie – głowica obrotowa z topem SAS, ramię windtrackera, opakowanie – rękaw foliowy ,element montażowy – tuleja.

 

Możliwe wysokość : 6-12m.

Średnica rury : w zależności od wysokości 50/65/80/95 mm.

Wszystkie dostępne i pasujące akcesoria pokazane są na karcie katalogowej masztu.

Opcje dodatkowo płatne : wspornik zawiasowy, wciągarka , głowica obrotowa z topem SAS, kula ozdobna, opakowanie kartonowe, maszt w wybranym kolorze malowanie z palety RAL.

Gwarancja : 10 lat na łamliwość masztu , 10 lat na powłokę masztu i 2 lata na wszystkie elementy masztu.

 

Do pobrania :