Strefa wiedzy Drukuj

Jeśli znaleźliście się Państwo w tym miejscu pewne jest , że poszukujecie konkretnych informacji na temat konkretnego produktu lub usługi. Myśle , że wszystko ładnie pogrupowaliśmy i zamieściliśmy pod zakładkami po prawo. Jeśli się mylę …. trzeba zadzwonić :)


a na najczęściej zadawane pytania odpowiadamy poniżej :


1. Jaka jest standardowa wielkość flagi?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Standard występuje jedynie w rozumieniu o flagi narodowe i mówi o tym ustawa , natomiast jeśli chodzi o flagi reklamowe każdy klient sam może zdecydować o wielkości flag. Jedynym wyznacznikiem powinno być wskazanie producenta masztów o maksymalnych nieprzekraczalnych wielkościach. Na kartach katalogowych naszych masztów są podane konkretne wielkości jakich nie należy przekraczać.

 

2. Czy flaga musi się obracać na maszcie ?

Naszym zdaniem powinna. Obrót flagi zapewnia bezpieczną ekspozycję i niweluje obciążenia jakie mogą spowodować nawet złamanie się masztu a na pewno podarcie się flagi.


3. Jakie odległości powinniśmy zachować pomiędzy masztami ?

Zgodnie z naszym doświadczeniem oraz instrukcją montażu jaką przedstawiamy naszym klientom proponujemy zachować taki schemat w planowaniu rozstawu masztów : długość ramienia x2 + 50 cm


4. Jakie podstawy zastosować do masztów ?

Przy wyborze masztów stacjonarnych może to być wspornik zawiasowy lub tuleja montażowa. Oba sposoby opisuje instrukcja montażu zamieszczona na stronie. Jeśli natomiast żaden z tych wariantów nie jest odpowiednim dysponujemy ciężką podstawą przenośną , która stanowi alternatywę dla niektórych realizacji. W przypadku masztów przenośnych podstaw do wyboru jest wiele i są przedstawione w naszym katalogu.


5. Jaką wysokość masztu wybrać ?

Wybór bardzo indywidualny , choć możemy kierować się zasadą : maszt blisko budynku firmy może być niższy i właściwie ładniej się prezentuje jeśli nie wystaje ponad budynek (6-8m) , maszt przy ogrodzeniu lub postawiony w odległości od budynku firmowego powinien być wyższy aby perspektywa oglądania go na tle firmy była spójna.


6. Jak przygotować pliki do druku?

Projekty z grafika wektorową:

  • format *.cdr, *.ai, *.eps, *.pdf
  • tekst zamieniony na krzywe
  • kolory CMYK lub Pantone

 

Projekty z grafiką rastrową:

 

  • format *.pdf lub *.tiff – kompresja LZW

 

W obu przypadkach projekt powinien być w skali 1:1 minimalnie 90 DPI , spady na obszycia przygotujemy sobie sami , czyli projektujemy w rozmiarze netto (docelowym dla produktu).

 

7. Czy flaga drukowana jest dwustronnie ?

Flaga z reguły drukowana jest jednostronnie i ma przebicie na drugą stronę. Czyli uzyskujemy na jednej stronie grafikę dokładnie taką jak w pliku do druku a po drugiej odbicie lustrzane. To nie powinno jednak stanowić problemu dla posiadaczy masztów, ponieważ jest to standardowa metoda druku a nasz mózg doskonale sczytuje takie informacje. Natomiast posiadamy w ofercie podłoże nadające się do druku dwustronnego i możemy naszym klientom zaproponować takie wydruki przy czym nie każdy maszt udźwignie tak ciężką flagę.


8. Ile jest gwarancji na zakupiony produkt ?

Informacja o gwarancji jest podawana w ofercie na dany produkt. Maszty mają gwarancję od 10 do 25 lat. Natomiast inne produkty tj. flagi 3 miesiące , akcesoria masztowe 2 lata.

 

9. Jakie są terminy realizacji?

Terminy ustalane są według kolejności zamówień i kolejki produkcyjnej. Staramy się realizować wszystkie zamówienia priorytetowo i w najkrótszym czasie.

 

każdy w partner KC pomoże odnaleźć wiedzę